Jak jsme testovali čepice

Kdo má pod čepicí, ten ví, že nemusí platit velké peníze za slovutné světové značky, aby měl hlavu v teple. A to neplatí jen pro pokrývky hlavy. Stále více lidí si uvědomuje, že produkty malých, často lokálních výrobců, jsou kvalitou mnohdy srovnatelné a někdy i lepší, v porovnání se známou firmou. Blýskavý obal, lákavá reklama ani vysoká cena prostě nutně neznamená kvalitu. I to se u nás ve škole děti dozvídají.

Během minulých měsíců jsme měli možnost spolupracovat se začínající českou firmou Roli na vývoji čepic. Marketingová manažerka Hana Rolincová shrnula naši kooperaci následně.

Pedagogové se plně soustřeďují na soulad spolupráce rodiče a děti. Vedení školy si uvědomuje, že doba se mění a není již reálné požadovat dnes od rodičů plné nasazení u nekonečných domácích úkolů. Škola se snaží dětem přiblížit dobu 21. století, naučit je rozlišovat co vidí, slyší - tedy používat tzv. selský rozum.

Se školou rozvíjíme program "Český výrobek Roli od nápadu po realizaci".
Pedagogové a děti se účastnili nejen testování prototypu v říjnu 2014. Dále si sami otestovali první české výrobky čepice Roli. Darovali jsme škole 25 kusů čepic. Děti čepičky zkoušely nejen při vycházkách ve škole, ale přes vánoční čas i při venkovních hrách s rodinou. Testovaly čepice Roli při sportu, procházkách venku, lyžařském výcviku pod přilbu i při cestování autem. Po čtyřech měsících jsem již mohli mít první zpětnou vazbu.

S rodiči i pedagogy školy jsme se potkali 4. 2. 2015 přímo ve škole na třídních schůzkách MŠ Skalička.
Účastnilo se 15 rodičů a debata začala!

Čepice Roli a postřehy rodičů

- střih sedí
- čepice umožňuje nosit i brýle u dětí!
- dobrý nápad na výrobek
- takovou čepici, která by opravdu seděla na hlavně a plni funkci jsem v obchodech neviděla
- barevnost se dětem líbí
- otvor na culík jsme ocenili u holčiček
- čepice pro holčičky s dírkou na culík jsme dlouho hledali
- s materiálem jsme spokojeni
- budete šít čepice i pro dospělé?
- mohu si vyzkoušet i největší velikost
- můj syn má velikou hlavu, ale tato čepice mu sedí a dokonce ji i CHCE NOSIT!
- má dcera je zatížená na značkové výrobky, čepici odmítá nosit - že není moderní.
- čepice sedí dobře na uších
- kde mohu čepice ROLI koupit?
- Mohu objednat výrobky i přes internet?

Závěr: Čepice Roli si našla své dětské příznivce. Děti si čepici Roli oblíbily z důvodu příjemného materiálu a funkčního střihu.
Všichni uživatelé se těší na jarní kolekci. Rodiče pozitivně hodnotili náš záměr na tzv. reflexní proužek pro větší bezpečnost a viditelnost dětí v dopravě.
Děkujeme za zpětnou vazbu rodičům a vedení ZŠ a MŠ Skalička. Budeme se těšit na další pokračování projektu Český výrobek Roli od nápadu po realizaci.

Fotky z testování si můžete prohlédnout zde