Draci ve Skaličce udělali radost všem

Dračím lodím patřila poslední prázdninová sobota ve Skaličce. Na tamní přehradě se dračí zakončení léta stalo již tradicí, lodě letos vypluly na hladinu už po sedmé v řadě. A i tentokrát to stálo za to.

Do půvabného areálu přehrady našlo za ideálního počasí cestu osmadvacet týmů. Ty se utkaly na dvousetmetrové trati, sledované kamerou časomíry i stovkami diváků. A bylo se na co dívat.

Každá z posádek měla čtyři kvalifikační jízdy, z nichž ta nejméně povedená se nepočítala, aby si vybojovala co nejlepší pozici do závěrečných soubojů o konečné umístění.

V kategorii firem si nakonec neochvějné prvenství ze Skaličky odvezl bezkonkurenční Henniges Team.
Sekci ženských posádek dominovaly Ohnivé ženy, následovány Ženami v pokušení a Sněhovou šancí. Ostudu ale rozhodně neudělaly ani domácí Skalničky.

V nejnabitější soutěži o Skaličský pohár dolétli do cíle první Eagles, za nimi doplul S-tým v závěsu s Maníky.
Vše vyvrcholilo v superfinále. Zde se o medailové příčky utkaly tři nejrychlejší posádky z celého dne. V těsné závodě se nakonec nejvíce radovali Střítežští draci. Na ocas se jim v cíli dívali Černí draci Černotín, následováni dvacítkou Pod vlivem.
Slavnostnímu předání medailí i zahraničního zájezdu jako ceny tomboly, předcházelo kulturní vystoupení žáků ze ZŠ a MŠ Skalička.

Pak už přišel na řadu zasloužený oddych v podobě diskotéky, kterou si všichni užili podobně jako samotné vodní zápolení.
Prostě draci ve Skaličce udělali radost všem, místí děti nevyjímaje. Výtěžek ze závodů bude totiž, jako každý rok, věnován na podporu činností dětí ze ZŠ a MŠ Skalička. Děkujeme tak všem, kteří přispěli svou účastí na závodech i přípravách povedené akce. Poděkování patří dobrovolníkům, kteří stavěli mola, hlídali parkoviště, starali se o přepravu a údržbu lodí, bezvadný průběh závodních jízd nebo chystání areálu. Úklid od ranních nedělních hodin pak vaši snahu korunoval. Vřelé díky.

Foto zde
Kompletní výsledky tady