Pro rodiče

Polední rok docházky dítěte do mš je pro vás a vaše dítě důležitý. Vaše ratolest se bude připravovat učinit zásadní krok ve svém životě. Nástup do školy bude pro vás a celou vaši rodinu velká změna možná zpočátku i zátěž. Mění se role dítěte, prostředí, dospělí i vrstevníci, denní program, náplň činnosti, nároky i požadavky. Aby dítě mohlo zvládnout tuto náročnou situaci bez vážnějších problémů, mělo by být nejen dostatečně vývojové a sociálně zralé, ale také dobře připravené. Změní se i rytmus v rodině, přibude povinností. Proto se celý tento rok budeme vašim dětem systematicky věnovat a rozvíjet oblasti důležité pro zvládnutí školních požadavků tzv. školní připravenost. Tu je dobré konzultovat s pedagogy a v případě doporučení zvážit možnost odkladu školní docházky. Pro tyto účely máte možnost využít častěji konzultace s pedagogy, kteří se vám budou ochotně věnovat, předloží vám portfolio dítěte a sdělí svůj profesní názor a další doporučení.

Pro zvídavé rodiče přikládáme dokument, který uvádí základní přehled toho, co by dítě v ideálním případě mělo před vstupem do školy zvládnout.

Desatero pro rodiče dětí předškolního věku

Pondělí 30.03.2020
Úterý 31.03.2020