Koncepce

Naše motto:

• Hrajeme si spolu, učíme se spolu, radujem se spolu, mluvíme spolu a … žijeme spolu.

• Jsme jedna školková rodina se všemi radostmi i starostmi.
  • Hledáme to, co máme společné i to, v čem jsme jedineční.

• Nabízíme přátelství, radost, pohodu, sebeúctu i toleranci.

Naším dlouhodobým cílem je:

• Vytvářet základy kompetencí pro vzájemnou komunikaci a řešení problémů.

• Utvářet sociální dovednosti nezbytné pro život ve společnosti.

• Vytváření pozitivních vztahů a úcty k životnímu i společenskému prostředí svého domova.

• Rozvíjení schopnosti pozitivního vnímání sebe i druhé.

K dosažení těchto cílů, nám pomáhá rodinná atmosféra ve školce, přátelské přijetí obcí i přírodní prostředí v okolí naší školky, které dětem umožňuje v přirozených situacích poznávat samy sebe, své přednosti, dovednosti i limity. Učí se vzájemně se tolerovat, oceňovat i spolupracovat s druhými dětmi. Poznávat prostředí svého domova a chránit jej, pečovat o něj a vážit si ho. Předností naší školy je každodenní osobní kontakt s rodiči, možnost aktuálně a společně reagovat na prožitky, náladu a rozpoložení dítěte či jeho indispozice.

Vzdělávání vychází z principů a cílů vzdělávání stanovených školským zákonem č. 561/2004 Sb. ve znění pozdějších předpisů.

ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM ,, POZNÁVÁM SÁM SEBE A SVŮJ DOMOV“

Ke stažení zde

ŠKOLNÍ ŘÁD

Školní řád ke stažení zde